До уваги!!!

 

 

10 ЗАПИТАНЬ ПРО МЕДИТАЦІЮ,

ЯКІ МИ СОРОМИМОСЯ СТАВИТИ

 

Відповіді на поширені запитання про особливості медитації та способи покращити медитативну практику

 

Усвідомленість да де її шукати?

 

Коли ви починаєте цікавитися медитацією, може виникнути безліч сумнівів щодо правильності чи ефективності ваших практик. Пам’ятайте, що ви не одні — такі питання є нормальними та виникають у більшості. У цьому тексті зібрані відповіді, які допоможуть вам зробити свої медитації більш усвідомленими.

 

Чи справді медитація допоможе мені покращити здоров’я?

 

Медитація має ряд позитивних ефектів, підтверджених дослідженнями. У тексті «Медитація: що це таке і як може мені допомогти» ви знайдете детальнішу інформацію про вплив цієї практики на ментальне та фізичне здоров’я.

 

Як медитація впливає на ваш емоційний стан: 

• сприяє зниженню рівня стресу;

• покращує якість сну;

• може полегшити симптоми під час лікування посттравматичного стресового розладу, депресії та тривожних розладів;

• допомагає налагодити стосунки з їжею.

 

Медитація — це безпечно?

 

Медитацію вважають безпечною та корисною практикою для більшості людей. Проте пам’ятайте, що вона не є альтернативою кваліфікованій психологічній допомозі. У деяких випадках медитація може спричинити тривожні прояви чи зниження настрою або посилити наявний розлад ментального здоров’я. Якщо вас турбують будь-які симптоми, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем, психологом, психотерапевтом чи психіатром.

 

Чи можуть діти медитувати?

 

Так, під наглядом дорослих. Діти можуть почати знайомитися з основами медитації з того віку, коли вони вже здатні сидіти та фокусувати свою увагу протягом короткого проміжку часу. Пам’ятайте, що спосіб та час медитації варто підбирати під вік та вподобання дитини. Наприклад, для дітей 3–5 років краще додавати неформальні практики медитації у звичні справи у формі гри. Щоб більше дізнатися про практики медитації для дітей, подивіться відео «Як навчити дітей практиці майндфулнес?» від центру здоров’я та розвитку «Коло сім’ї».

 

Що робити, якщо я засинаю під час медитації?

 

Коли людина починає практикувати медитації, вона може засинати — це нормально. Якщо ви засинаєте під час медитації, варто сприймати це як сигнал до потреби у відпочинку. Ви також можете спробувати медитувати сидячи. Пам’ятайте, що з практикою ви почнете засинати рідше.

Якщо ж ви хочете залишатися постійно бадьорими під час медитації, спробуйте нижченаведені способи. Як тільки відчуваєте сонливість:

 зосередьтеся на своєму диханні;

 встаньте та розімніться;

 умийте обличчя холодною водою;

 спробуйте інші медитативні практики.

 

Щоби почати медитувати, треба занурюватися в релігійні та езотеричні вчення?

 

Ні. Медитація не потребує віри в певні догми чи в надприродне, адже ви фокусуєтеся на поточному моменті. Медитацію можуть практикувати люди будь-яких вірувань та поглядів. Наприклад, не потрібно відмовлятися від християнства, щоби почати практикувати йогу чи майндфулнес-медитації.

Пам’ятайте, що медитація — це не релігія. Її можна назвати когнітивним тренінгом, який допомагає покращити увагу та емоційну саморегуляцію. Медитація не потребує спеціальних знань — є безліч практичних технік, які легко освоїти самостійно.

 

Чи можу я медитувати лежачи?

 

Так. Для медитації підходить будь-яке зручне положення. Ви можете медитувати сидячи, лежачи, під час прогулянки або будь-якої іншої активності, яка допомагає вам зосередитися та розслабитися. Якщо ви обираєте медитувати лежачи, підкладіть під голову подушку, щоб шия перебувала в нейтральному положенні. Також зважайте на те, що ви можете заснути, тому встановіть будильник чи таймер.

 

Чому я не можу зупинити потік думок під час медитації?

 

Варто пам’ятати, що неможливо перестати думати. Наш мозок думає постійно, і це нормально. Ваша мета під час медитації полягає не в тому, щоб зупинити потік думок та «очистити мозок», а в тому, щоб навчитися спостерігати за думками без оцінювання. Під час медитації спробуйте не аналізувати свої думки, а спостерігати, як вони приходять і йдуть.

Коли ви усвідомлюєте, що ваші думки блукають, поверніть свій фокус уваги на дихання. Ви можете також використовувати мантру (коротке слово або фразу), яка допоможе вам зосередити увагу. Пам’ятаєте, що із часом під час медитації вам ставатиме легше спостерігати за своїми думками.

Як зрозуміти, що я правильно медитую?

Немає правильного чи неправильного способу медитувати. Цілком природно, що така думка час від часу у вас виникає. Ви можете спостерігати за нею так само, як і за іншими думками. При цьому пробуйте різні техніки та спостерігайте, які працюють для вас краще.

Пам’ятайте: якщо медитація погіршує ваш емоційний стан, не змушуйте себе продовжувати практику. 

 

Мені стає нудно під час медитації. Чому так та що з цим робити?

Відчуття нудьги під час медитації може з’явитись і  у людей, які практикують медитації протягом довгого періоду. Адже під час цієї практики ви зупиняєтеся і фокусуєтеся на одноманітних речах, як-от вдих-видих чи спостереження за думками. Відтак може виникнути відчуття нудьги, особливо, якщо у вашому графіку заплановані більш активні справи. Однак пам’ятайте, що відчуття нудьги з’являється і зникає. Тому не варто намагатися його позбутися, натомість — поспостерігайте за цим відчуттям.

 

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», створена за ініціативою першої леді Олени Зеленської, має на меті допомогти українцям усвідомити і визнати власний психічний стан. Дізнатися більше, як виявити стрес у себе чи близьких, як підтримати, контролювати і допомогти собі та іншим людям, можна за посиланням http://howareu.com.

 

З метою покращення психічного здоров’я працівників роботодавець запроваджує культуру піклування про психологічний добробут на робочому місці. 

 

Ментальне здоров’я – це психологічний стан, при якому людина може реалізовувати свій потенціал, долати життєві стреси, продуктивно працювати та робити внесок у життя своєї громади. Турбота про ментальне здоров’я так само важлива, як і турбота про фізичний стан, а в період війни та післявоєнний час – це особливий фокус для жінок та чоловіків, що працюють.

 

Тепер будь-яке підприємство має можливість запровадити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці.

 

Розділ “Психосоціальна підтримка на роботі” порталу Державної служби України з питань праці https://pratsia.in.ua містить інформаційні поради щодо запровадження та розбудови психосоціальної підтримки. 

 

У разі готовності підприємства до запровадження програми психосоціальної підтримки на робочому місці роботодавець може звернутися за консультацією та практичними порадами до Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці. 

04.12.2024 р.

 

Сьогодні в нашій Гімназії відбулося святкування одного з найважливіших днів у навчальному році — Дня знань. Хоча ми не змогли зустрітися особисто через поточні обставини, це не завадило нам зберегти атмосферу свята. Учні, вчителі та батьки долучилися до урочистого онлайн-заходу, який став символом єдності нашої шкільної родини. На святі лунали привітання від керівництва Гімназії, учні підготували творчі виступи, а вчителі поділилися натхненними словами на новий навчальний рік. Попри всі виклики, які стоять перед нами, ми продовжуємо триматися разом, підтримувати один одного і з оптимізмом дивитися у майбутнє. Хочемо нагадати, що Гімназія № 8 міста Сєвєродонецька Луганської області продовжує працювати в дистанційному форматі. Ми докладаємо максимум зусиль, щоб навчальний процес залишався цікавим, корисним та ефективним, навіть у віртуальному просторі. Дякуємо всім за підтримку та бажаємо успішного навчального року! Залишаймося на зв'язку, разом ми зможемо все! 📚✨

02.09.2024 р.


З радістю повідомляємо, що Гімназія №8 міста Сєвєродонецька Луганської області взяла активну участь у встановленні Національного рекорду під час проведення Національної руханки у вишиванках до Міжнародного дня вишиванки. Наш заклад приєднався до 742 362 учасників та 11 206 закладів/педагогів в рамках Національного проєкту «Цікава Фізкультура-2.0 Перезавантаження». 💙💛Разом ми творимо історію!💙💛 Слава Україні!🇺🇦

🎉 Свято Останнього дзвоника! 🎉 Сьогодні відбулося одне з найочікуваніших свят у шкільному житті – свято Останнього Дзвоника! Віртуальна зустріч об'єднала нас усіх: учнів, батьків та вчителів, які зібралися, щоб підбити підсумки навчального року, відзначити найкращих та попрощатися з випускниками. Наші талановиті учні підготували чудові виступи, вірші та пісні, а вчителі поділилися теплими словами та побажаннями. Особливі слова подяки хочемо висловити нашим випускникам. Ви пройшли великий шлях і сьогодні робите перший крок у доросле життя. Нехай ваші мрії збуваються, а знання та вміння, отримані в нашій школі, допоможуть вам досягти нових вершин! Щиро дякуємо всім, хто долучився до організації цього свята. Нехай літо принесе вам безліч яскравих емоцій та нових вражень! Для тих, хто не зміг приєднатися, або бажає переглянути свято знову, залишаємо посилання на наш запис свята на YouTube: https://youtu.be/QDSIOkOxEZQ До нових зустрічей у новому навчальному році! 💫📚

 

30 травня 2024 р.

Вітаємо з Днем вишиванки!

Це свято, яке об'єднує нас усіх в гордості за наші національні традиції та культуру. В цей день ми відзначаємо красу та унікальність вишиванки як символу нашої національної ідентичності. Вона є втіленням нашої спільної історії та тепла, що об'єднує нас усіх. З цієї нагоди, шкільна родина Гімназії №8 міста Сєвєродонецька приєднується до великого флешмобу «Луганщина вишивана», щоб разом з вами вшанувати наші національні символи та традиції- https://www.facebook.com/share/v/d4NsZ7g3P4ijy5g7/?mibextid=K35XfP Нехай цей день принесе вам радість, натхнення та нові зустрічі з друзями та близькими. Святкуємо разом і продовжуємо підтримувати наші унікальні національні цінності!


6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
Це вже 21 День безпечного Інтернету.

«Єдиний скарб у тебе – рідна мова…»
Щороку восени відзначають День української писемності та мови — у пам'ять про святого Нестора Літописця. У 2023 році відзначають 27 жовтня з огляду на перехід Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на новоюліанський стиль календаря. Учні гімназії №8 долучилися до заходу, ознайомилися з історією свята, поглибили знання з української мови та літератури, розкрили красу рідної мови. З Днем української писемності та мови!
Все реакции:
Вы и ещё 6

 


 

Про підготовку та структуру 2023 - 2024 навчального року

Download
Про підготовку до нового 2023-2024 навчального року в Гімназії № 8 в умовах воєнного стану
Про підготовку до нового 2023-2024 навча
Adobe Acrobat Document 411.7 KB
Download
Про структуру 2023-2024 навчального року
Про структуру 2023-2024 навчального року
Adobe Acrobat Document 312.7 KB


Шкільний випускний буває раз у житті. Цього року це другий випускний під час повномасштабної війни в Україні. Без зустрічі світанку всім класом, але з онлайн-включенням усіх учнів, де б вони не перебували.

23.06. 2023 у середній загальноосвітній школі #8 м. Сєвєродонецька був проведений онлайн "Випускний вечір" для учнів 9 класу. 

Закінчення школи – важливий життєвий етап, з яким ми вас сердечно вітаємо! Нехай шлях вашого життя буде гладким, щасливим і яскравим! Бажаємо, щоб всі ваші плани та цілі обов'язково стали реальністю! Променисто посміхай і пам'ятай, що успіх і удача люблять оптимістів!

Більше у відеоролику за покликанням нижче


    28 липня Україна щорічно відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого.

Download
День_державності_2022_Інформайні_матеріа
Adobe Acrobat Document 356.0 KB
Download
НАКАЗ 32-ОД(ВС) 21.07.22.pdf
Adobe Acrobat Document 128.7 KB

Запрошуємо батьків майбутніх першокласників

написати заяву про зарахування дитини

до 1 класу СЗШ № 8 на 2022-2023 н.р. 

Навчання в нашій школі розпочнеться, як і по всій Україні, 1 вересня у форматі онлайн. Навчання буде проходити на освітніх платформах. Вчителька, яка буде працювати в першому класі - Фоменко Наталія Петрівна, 0664232105.

За додатковою інформацією Ви можете звертатися до заступника директора з НВР, Славінської Галини Миколаївни, 0508410939

Електронна реєстрація 

https://school.isuo.org/

або надішліть заяву на електронну пошту СЗШ № 8

 shkola8sever@gmail.com

http://sd.osv.org.ua/news/1654676258/

Download
Заява 1 клас.pdf
Adobe Acrobat Document 120.8 KB

 

Педагогічний колектив СЗШ № 8 вітає своїх учнів з Днем захисту дітей та з початком літніх канікул!


 Шановні батьки, дорогі діти! 

З  15.04.2022 р. поновлюємо освітній процес з використанням технологій дистанційного навчання за допомогою  ГУГЛ-КЛАС.


До уваги учнів-екстернів 9 класів, зарахованих на навчання в СЗШ №8!

    З 25.02.2022р. на сайті школи в розділі "Естернатна форма навчання" будуть розміщені  демонстраційні контрольні роботи. Вам необхідно:

-виконати завдання;

-підготувати питання вчителям-предметникам та надіслати все на електронну пошту школи (szsh-8@ukr.net) з приміткою "Екстернат". Вчителі особисто зв'яжуться з вами телефоном та проведуть консультації. Підсумкові контрольні роботи за курс 9-го класу будуть проведені в 20 числах березня.                                                                   


«Абітурієнти з тимчасово окупованих територій. Вибір на користь України»


Проєкт ДТЕК "Енергоефективні школи: нова генерація"

Долучайтеся до навчання та приймайте участь у конкурсах на платформі energyschool.org.ua

Освітні курси є безкоштовними, передбачають дистанційне навчання та вільний доступ у будь-який час. Для наших учнів доступним є шкільний (з учителем) та індивідуальний формат навчання.

Окрім навчання, для наших учасників передбачена низка різноманітних конкурсів:

✅ конкурс з підтримки громадських ініціатив «Байдужість – це не про нас», у якому ми допоможемо впровадити соціальні та екологічні ініціативи наших учнів та шкільних колективів;

✅ конкурс «Літній табір з розвитку громадянського лідерства» – унікальна можливість для найракщих учнів старших класів;

✅ даруємо гранти до 150 тис. грн на впровадження енергоефективних заходів у школах – конкурс Проєктних пропозицій;

✅ а ще саджаємо дерева, виховуємо екологічних волонтерів, модернізуємо власні домівки – загалом більше десяти конкурсів у кожному навчальному році!

Все це чекає вас на освітній платформі energyschool.org.ua

Контакти:

support@gs.energyschool.org.ua

093 141 50 80

095 626 39 80 (Viber) (Telergam) (WhatsApp)

Download
Інформаційна листівка Energyschool.pdf
Adobe Acrobat Document 656.4 KB
Download
Презентація Energyschool.pdf
Adobe Acrobat Document 1.5 MB

       Запрошуємо взяти участь у проєкті ДТЕК «Енергоефективність школи: нова генерація».

      Учні українських шкіл мають можливість самостійного вибору (без залучення адміністрації навчального закладу) та опанування навчальних курсів «основи енергопостачання та енергозбереження» для 6-8 класів і «Абетка з основ житлово-комунального управління» для учнів 9-11 класів. Крім того, до переліку курсів буде додано новий курс «Мій енергоефективний будинок» для учнів 4 класу, який дозволить наймолодшим учням в ігровій формі засвоювати уроки енергоефективної грамотності. Відтепер також можливим стає створення команд міжрегіональних класів із навчальних закладів різних областей України.

     Детальна інформація про Проєкт ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація», рейтинги учасників та процедура реєстрації розміщені на сайті http://energyschool.org.ua/ 


Наказ №93-У від 17.06.2021р. Про зміни до  наказу від 31.05.2021р № 75- У «Про зарахування дітей до закладу загальної середньої освіти»

Download
наказ № 93-У.pdf
Adobe Acrobat Document 282.2 KB

Цифрова грамотність — неодмінна вимога сьогодення

     Цифрова грамотність — така сама важлива навичка в 21 столітті, як і вміння грамотно говорити, читати і писати. Особливо це стало актуальним в умовах пандемії, коли більшість людей у світі були змушені перейти на дистанційне навчання або роботу.

Цифровізація світу — неминуча. Онлайн-технології — вже невід’ємна складова нашого життя. Ми переводимо державні послуги та сервіси в онлайн і робимо їх доступними для всіх. А вже з 1 вересня Україна перейде у режим paperless. І для того, щоб кожен українець міг користуватися перевагами цифрової держави, рівень цифрової грамотності людей має бути на високому рівні.

          У грудні 2019 року ми провели перше в історії України соціологічне дослідження цифрових навичок українців. І побачили, що 53% українців володіють цифровими навичками нижче базового рівня. У той самий час 47% українців у віці 18-70 років зацікавлені в набутті цифрових навичок.

        Чому цифрова освіта сьогодні потрібна кожному і що для цього робить Мінцифра?

Кожен українець повинен мати право на безкоштовну цифрову освіту. Адже опанувавши цифрові навички, кожен зможе отримувати державні послуги онлайн, впевнено користуватися соціальними мережами та Інтернетом, зручно спілкуватися з рідними. А також бути конкурентоспроможним на ринку праці та навчатися протягом життя. Моя мета — щоб цифрова грамотність стала нашою національною конкурентною перевагою.

        Моя мета — щоб цифрова грамотність стала нашою національною конкурентною перевагою. Саме тому важливо забезпечити рівні можливості для розвитку кожного українця. Одна з наших основних цілей — навчити 6 млн українців цифрової грамотності за 3 роки. Для цього ми запустили проєкт Дія. Цифрова освіта — перший в Україні масштабний проєкт, пов’язаний із цифровою грамотністю українців.

      Ми вибрали сучасний формат навчання — освітні серіали. Це не класичні онлайн-курси. Це формат едьютеймент, тобто поєднання навчання та розваг. До зйомок ми завжди залучаємо українських зірок та експертів. Ми даємо вільний доступ громадянам до знань із цифрової грамотності. Серіали з цифрової грамотності на платформі Дія.Цифрова освіта завжди будуть безкоштовними. На порталі вже понад 45 серіалів на різні теми. І майже щотижня з’являються нові.

         З початком пандемії ми почали моніторити ситуацію у світі та прогнозувати її у нас. Одразу зрозуміли, що під час карантину усе перейде в онлайн-формат — робота та навчання — і цифрові інструменти стануть надійним помічником у цьому. А рівень цифрової грамотності людей якраз таки може стати проблемою і важливо допомогти вчителям та учням організувати процес навчання.

       Тому за кілька днів ми розробили та записали освітній серіал «Онлайн-сервіси для вчителів». Це і досі один з найпопулярніших, його вже переглянули понад 40 тисяч вчителів. У курсі йдеться про алгоритми та комунікацію вчителів і учнів на період дистанційного навчання, а також набір сервісів і специфіку їх використання, зокрема: Google Classroom, Microsoft Teams, Zoom, Cisco Webex, Viber та інші. До того ж ми додали можливість безкоштовно встановлювати ці продукти. А також створили чат у Viber з підтримкою, до якого приєдналися понад 3 тисячі педагогів. Тут вони могли ставити запитання, які модерувалися 24/7.

          Загалом платформу Дія.Цифрова освіта відвідало майже 2 млн українців, а почали навчання майже 500 тисяч громадян. Важливо, що на цей проєкт не витрачаються державні кошти. Ми втілюємо його за підтримки партнерів і донорів, наприклад, Фонду Східна Європа.

        А для того, щоб платформа дійсно була доступна кожному, навіть людям, у яких немає вдома комп’ютера чи смартфона, я поставив головне завдання — відкрити мережу освітніх хабів, де будуть навчати цифрової грамотності. Наше завдання — за 3 роки дійти до кожного містечка та селища. На сьогодні вже понад 2000 офлайн-хабів цифрової освіти є по всій Україні. Це бібліотеки, ЦНАПи, заклади освіти, приватні IT-компанії. І ще 4000 хабів — у процесі долучення до нашої мережі.

       Я поставив головне завдання — відкрити мережу освітніх хабів, де будуть навчати цифрової грамотності. Наше завдання — за 3 роки дійти до кожного містечка та селища.

      Паралельно з цим в грудні 2020 року ми запустили"Всеукраїнську школу онлайн". Це сучасний онлайн-ресурс для змішаного та дистанційного навчання учнів 5-11 класів. Тут для учнів доступні відеопояснення, конспекти, тести та є можливість відслідковувати свій навчальний прогрес. А для вчителів — сучасні методички з прикладами застосування нових освітніх технологій. На платформі зареєструвались вже понад 100 тисяч учнів, вчителів і слухачів.

     В умовах пандемії інвестування в освіту закладає основу для відновлення та майбутнього зростання. Моя особиста мрія - щоб Україна стала країною підприємців. Тому Мінцифра активно підтримує підприємців та стимулює їхні навчання й розвиток.

Влітку 2020 року ми запустили національну онлайн-школу для підприємців у рамках проєкту Дія.Бізнес. Навчання безкоштовне. Серіали про те, як заснувати власне підприємство, отримати фінансування, просувати продукт та управляти командою. Ефективні теорії, поради бізнесменів та професіоналів, засновані на успішних кейсах, мінімізують ризики та прокачають навички. Якщо давно мріяли про власний бізнес — скористайтеся унікальною нагодою, навчайтеся та тестуйте бізнес-ідеї.

      А також ми з партнерами запустили дисципліну з інноваційного підприємництва в 76 українських університетах. І вже понад 2000 студентів пройшли навчання.

        Цифрова грамотність - це не тільки навчання чи кар’єра, а й безпека в мережі

Автоматизація процесів та пандемія COVID-19 створюють «подвійний удар» — 50% всіх працівників потребуватимуть перекваліфікації до 2025 року. При цьому зростає попит на професії, пов’язані з діджиталом: спеціалісти зі штучного інтелекту (АІ) і машинного навчання (ML), спеціалісти з big data, діджитал-маркетологи, спеціалісти з автоматизації процесів та діджитал трансформацій.

      Відкриваються можливості для безперервного навчання та кар’єрного зростання. Однак одна з найголовніших переваг — цифрова грамотність дозволить почуватися безпечно в онлайні і не стати жертвою шахраїв і злочинців. Згідно з нашим дослідженням, 34% українців за останній рік ставали об’єктом хоча б одного з видів шахрайських дій в Інтернеті.

        Для того, щоб кожен українець міг перевірити свій рівень цифрової грамотності, ми запустили національний тест Цифрограм. 90 запитань і 30 хвилин вашого часу. Тест оцінює 30 цифрових компетентностей: від інформаційної грамотності та створення цифрового контенту до безпеки в цифровому середовищі.

      В основі методології — адаптація українськими експертами європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1. Вона створена Об'єднаним дослідницьким центром Єврокомісії.

     Після проходження тесту генерується електронний сертифікат із детальним описом сильних і слабких сторін людини. Документ українці можуть зручно додати до резюме на порталах з пошуку роботи — work.ua, robota.ua, jooble.com.ua. Наразі вже 100 тисяч українців почали проходити Цифрограм.

       Цифрова грамотність дозволить комфортно проживати в країні — не стояти в чергах, а користуватися зручними державними сервісами онлайн.

        Бабусі та ідусі зможуть частіше спілкуватися зі своїми дітьми та онуками завдяки вмінню користуватись онлайн-платформами. А за необхідності і знайти потрібний контент. Адже люди старшого віку часто залишаються виключеними з економічного, соціального та культурного життя через те, що вони недостатньо розбираються в технологіях. Ми виправляємо це.

          При цьому покладаємо надії на молоде покоління, яке стане провідником для людей старшого віку до цифрового середовища. До речі, ми запускали в соціальних мережах рубрику зі словником діджитал-сленгу — щоб просунуте покоління надсилало ці “новомодні” слова своїм батькам, бабусям і дідусям. Тобто кожен із нас, як користувач онлайн-середовища, може затягнути в Інтернет своїх близьких, допомогти їм розібратися із сучасними технологіями.

        Михайло Федоров - Віцепрем'єр-міністр України — Міністр цифрової трансформації.


Вибір і замовлення підручників 2021-2022 н.р.








Download
4 кл.pdf
Adobe Acrobat Document 622.7 KB
Download
зам 4.pdf
Adobe Acrobat Document 605.7 KB


УВАГА! 

Система Безоплатної правової допомоги в Україні

https://legalaid.gov.ua/            http://bit.do/legalaid

0 800 213 103 - безкоштовний зі стаціонарних та мобільних телефонів номер Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги (можна отримати правові консультації; роз’яснення з питань безоплатної  правової допомоги; інформацію про гарячі телефонні лінії з питань надання соціальних послуг та захисту прав людини,  дані щодо установ, які опікуються відповідними питаннями;  дізнатися про умови призначення адвоката за рахунок держави тощо).

      Діти, зокрема, можуть безоплатно отримати послуги адвоката (складання заяв, представництво в суді).


Вибір і замовлення підручників



Download
Лист № 93.pdf
Adobe Acrobat Document 212.9 KB
Download
Про вибір і замовлення підручників для 5
Adobe Acrobat Document 162.6 KB






Посилання на інформаційні продукти, розроблені Фондом «Відкрита політика», щодо можливості здобуття української освіти та отримання документів про освіту державного зразка особами, які проживають на непідконтрольних Уряду України та тимчасово окупованих територіях.

http://sed-rada.gov.ua/video/uproshchennaya-procedura-postupleniya-v-vuzy-i-ptu-2017-video

http://sed-rada.gov.ua/video/rivnist-prav-na-osvitu-1-hvilina-verhni-titri-video

http://sed-rada.gov.ua/video/animaciyniy-rolik-dostupnu-osvitu-kozhnomu-video

http://sed-rada.gov.ua/video/animaciyniy-rolik-derzhavni-garantiyi-rivnogo-dostupu-do-osviti-video

http://sed-rada.gov.ua/video/yak-zdobuti-vishchu-osvitu-v-ukrayini-shkolyaram-z-krimu-u-2017-sproshchena-procedura-i-dodatkova-sesiya-zno-video



Лист Зарецького С.В., заступника міського голови,  щодо заборони примусового збору коштів

Download
Лист Зарецького С.В..PDF
Adobe Acrobat Document 168.1 KB

Проект 10minschool для учнів 10-11 класів СЗШ №8

10minschool пропонує викладачам і учням 10 - 11 класів доступ до онлайн бібліотеки, що містить більше тисячі тем шкільної навчальної програми. Ми підготували відеоуроки українською мовою з основних шкільних предметів за програмою Міністерства освіти і науки України: алгебра, геометрія, українська мова та література, історія, географія, хімія, біологія та фізика.

Кожне відео триває близько десяти хвилин. Уроки викладають досвідчені, кваліфіковані вчителі.

Організатори проекту 10minschool раді надати вам безкоштовний доступ до всіх матеріалів бібліотеки безкоштовно, на період до 1-го року.

Інструкція з використання купону:  

·Увійдіть на сайт http://www.10minschool.ua/

·Зареєструйтесь (натисніть на кнопку реєстрації в правій верхній частині екрану) використовуючи Вашу дійсну електронну адресу або за допомогою акаунту соціальної мережі  

·Налаштуйте свій профіль

· Збережіть введені дані, натиснувши «Зберегти та вибрати передплату» 

·Після реєстрації увійдіть на сторінку «Приєднуйтесь до нас» http://www.10minschool.ua/subscription

 

·На сторінці оплати введіть код безкоштовного купону (lg_zosh_№8_severodonetsk) і натисніть кнопку "ВВЕСТИ"