Ментальне здоров’я є важливим на всіх етапах життя, від дитинства та підліткового віку до зрілості та старості, і охоплює широкий діапазон питань, пов’язаних з емоційним, психологічним і соціальним благополуччям. Цей стан впливає на те, як ми думаємо, відчуваємо та поводимося у повсякденному житті, а також допомагає визначити, як ми справляємося зі стресом, взаємодіємо з іншими та приймаємо рішення…
Ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя. Це поняття дуже широке і поєднує різні аспекти. Ментально здорова людина має ціннісний ресурс! Коли ми маємо ресурс – ми можемо захищатися і мати опір на весь негатив, який чатує у реаліях сьогодення!
Наш ресурс – наша зброя. Ми маємо зберігати адекватний психічний стан, щоб допомогти собі і тим, хто цього потребує. Головне для нас зараз – вміти сформувати міцну внутрішню опору, яка дасть змогу протистояти умовам сьогодення…
Автор: unicef
Психічно здорова людина:
ЗБЕРЕГТИ І ПІДТРИМАТИ МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я МОЖНА ЗА ДОПОМОГОЮ НАСТУПНИХ ПОРАД:
· ✓Створення позитивного середовища: важливо оточувати себе позитивними людьми, які підтримують і розуміють вас. Уникайте токсичних відносин і намагайтеся зберігати гармонію у вашому оточенні.
· ✓Щоденна фізична активність: фізична активність є найкращими ліками для зняття психоемоційного напруження, подолання стресу, профілактики захворювань. Фізичні вправи допомагають покращити настрій, здобути відчуття впевненості, привести до оптимального рівня функціональний стан організму.
· ✓Правильне харчування: для цього не потрібно дотримуватися якоїсь особливої дієти. Харчування має бути: сталим, збалансованим, корисним, наповненим
набором речовин, які потрібні нашому організму (мікроелементи, вітаміни). Збалансоване харчування допомагає підтримувати енергію та може покращити ваше фізичне і психічне здоров'я.
· ✓Відпочинок і сон: під час сну ми відновлюємо свої основні життєві потреби. Наш мозок відпочиває і ми можемо на наступний день бути повністю готовими до реалізації своїх планів. Під час сну ми боремося з напруженнями, які мали місце.
Людина, яка зазнає великого стресу, швидше відновить свою функціональну активність якщо поспить, ніж людина, яка бореться з цим стресом та не може заснути. Забезпечте собі достатньо часу для відпочинку і регулярного сну.
· ✓Стрес-менеджмент: навчіться ефективно справлятися зі стресом. Для цього можна використовувати релаксаційні техніки, які містять в собі медитацію, йогу або глибоке дихання.
· ✓Соціальні зв'язки: люди - соціальні істоти, тому соціальна ізоляція є шкідливою. Спілкуйтеся з друзями, сім’єю, колегами, однодумцями. Обмінюйтеся думками, підтримуйте одне одного - все це допомагає нашому кращому функціонуванню, дозволяє відчувати себе в тонусі й зберігати життєві сили. Під час привітання, рукостискання, обіймів, поцілунків виділяється гормон окситоцин, який викликає почуття задоволення, знижує тривогу і страх та підвищує рівень довіри.
· ✓Пошук задоволення в роботі та хобі: робота і заняття, які вас цікавлять і приносять задоволення, можуть позитивно впливати на ваше психічне здоров'я.
· ✓Управління очікуваннями: реалістичні очікування до себе і навколишнього світу допоможуть уникнути розчарувань і надмірного стресу.
· ✓Професійна допомога: якщо ви відчуваєте постійний стрес, тривожність або депресію, не соромтеся звертатися до професійного психолога або психіатра для консультації та лікування.
Посилання на корисні ресурси:
Телефони гарячих ліній, де можна швидко отримати допомогу спеціалістів у найважчі моменти: